DREBOŠĀ TELTS
 

DREBOŠĀ TELTS

Reiz kādā vigvamā jeb teltī dzīvoja pavisam parasta ģimene – tētis Lācis, mamma Antilope un viņu bērni – dēlēns Lapsēns un meitiņa Irbīte. Kādu dienu viņi nolēma doties ceļā, lai apciemotu draugus tālajā Dzērvju ciemā... Tras, tras, tras – pa taku augšā, tras, tras, tras – pa taku lejā... Vai jūs zinājāt, ka ir vieta, kurā cilvēkus sauc zvēru un putnu vārdos, kur rītos dzied dziesmu savai ēnai, mājā kāpj iekšā pa dūmeni, bet bērni un pieaugušie reizēm sirgst ar “ha-hā!” sērgu? Sekosim līdzi galveno varoņu piedzīvojumiem un atklāsim daudzveidīgo, aizraujošo un seniem noslēpumiem pilno indiāņu pasauli!

Iedvesmojoties no amerikāņu lingvista, etnomuzikologa un stāstnieka Džeimī de Andželo (Jaime de Angulo) “Indiāņu teikām” tapis neparasts iestudējums, kur gan mazie, gan lielie aicināti caur rotaļu – zīmējot, veidojot, dejojot, muzicējot – līdzdarboties izrādes tapšanā. “Svarīgākais šajā izrādē nebūs galamērķis, bet gan pats ceļš – nepārtrauktas mainības pilns. Kā arī spēlēšanās un radīšanas prieks,” uzsver režisore Inga Tropa.


KOMANDA

Režija: Inga Tropa
Lomās: Laura Atelsone, Kārlis Derums, Kārlis Tols, Kristīne Klimanova, Jekaterina Garfunkele, Edvīns Klimanovs.

Mākslinieces: - Paraskēva Deikina, Dagne Devjatnikova
Gaismu un video operators: Kristaps Kalabanovs
Gaismu un skaņu operatori: - Rihards Puisāns, Indulis Balodis
"Spēlmaņu nakts 2016/2017" nominācija kategorijā "Gada izrāde bērniem/pusaudžiem"
LTV1 "Kultūras ziņu" sižets: “Drebošā telts” ieved bērnus indiāņu pasaulē
Projekts tiek īstenots ar Latgales reģiona attīstības aģentūras, Latvijas Valsts kultūrkapitāla fonda un A/S "Latvijas valsts meži" finansiālu atbalstu.

Sezona 2016. / 2017.     Pirmizrāde  3. decembrī, 2017.

FOTO: ANNA KUZMINA