VĪRIETIS.SIEVIETE
 

Vīrietis. Sieviete

Klusā naktī, nemiera mākts, norūpējies cilvēks paceļ acis uz augšu un ierauga Piena ceļu - tajā ir neskaitāmi daudz zvaigžņu... Katram cilvēkam, tāpat kā zvaigznēm, ir savs ceļš, ātrums un spožums. Kad zvaigznes saduras: tās saplūst, veidojot jaunu, lielāku zvaigzni, vai tās sabrūk melnajā caurumā.
Cilvēks mūžīgi tiecas pēc laimes, savienojoties ar sev līdzīgu, bet vienlaicīgi arī atšķirīgu. Ne vienmēr izdodas uzticēties otram cilvēkam, dot mīlestību, atverot savu sirdi, un būt neaizsargāti kailam viņa priekšā. Kas kļūst par šķērsli divu cilvēku mīlestībai? Mīlēt vai būt mīlestības idejas aizrautam?
Šis ir stāsts par Vīrieti un Sievieti. Citējot lugas autora Valentīna Krasnogorova vārdus: “Luga „Katram sava zvaigzne“, kā daudzas citas manas lugas, ir ticējums (tulk. – притча). Divi personāži iemieso vīrieša un sievietes būtību, abpusēju pievilkšanos un nesaderību.”
2021.gada 23.novembrī, Klāvs Kristaps Košins saņēma savu pirmo balvu „Spēlmaņu nakts” ceremonijā „Skatuves nagla”. Šis ir jaunā režisora pirmais iestudējums pēc Latvijas Kultūras akadēmijas absolvēšanas.


Iestudējuma radošā komanda:
Režisors: Klāvs Kristaps Košins
Scenogrāfija un kostīmi: apvienība „Grāfienes” (Dace Ignatova un Justīne Jasjukeviča)
Lomās: Larisa Beilo un Aivars Pecka.
Horeogrāfija: Laura Gorodko
Mūzika: Jurģis Lūsis


Izrāde krievu valodā
Ieteicamais vecums 14+
Izrādes ilgums 1h 10min (bez starpbrīža)
Ieejas maksa: 7 EUR


Izrāde tapusi projektā „Jauno maiņa”, projekts īstenots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “KultūrElpa” un Gētes institūta Rīgā finansiālu atbalstu, paldies Rēzeknes valstspilsētas domei.