Anna Brigadere

Dievs. Daba. Darbs

Bērnības kolāža vienā cēlienā

Annele ir kalpu ģimenes jaunākā atvase, zinātkāra meitene, kura cenšas iederēties pieaugušo pasaulē. Dienu no dienas viņa meklē iespējas būt tuvāk mātei, tēvam vecmāmiņai un māsai Liziņai, taču darbs tos spītīgi tur gūstā, liekot Annelei justies vientuļai un atstumtai. Katru reizi, kad pastarīte vecākiem kaut ko prasa, vienīgais, ko viņa saņem pretī ir smaga nopūta, kam seko bezpalīdzīgs: ei nu ei, mulķīte. Bet Annele nav nekāda muļķīte, viņa grib zināt un saprast un ja lielie atbildes nesniedz, tās jāmeklē pašai.

Annas Brigaderes autobiogrāfiskās triloģijas pirmā daļa ‘’Dievs, daba, darbs’’ ir kā piemineklis, autores veltījums ģimenei, kas viņu izaudzinājusi par izcilu Latvijas kultūras personību. Izrādes tapšanas procesā radošā komanda analizēja arī citus Brigaderes darbus, piezīmes, publikācijas, meklējot cēloņus un likumsakarības, kas nosaka indivīda izaugsmi un ciešo saikni ar tā radītājiem.

Iestudējums ‘’Dievs. Daba. Darbs’’ ir pieaugšanas stāsts, bērnības atmiņu uzplaiksnījums, kurā bērns, gluži kā tukša papīra lapa, tiecas aizrautīgi tikt pierakstīts līdz pat malām ar prieku, bēdām un visu to, kas viņa pasauli padara tik bagātu un interesantu. Izrādē vienkopus sadzīvo plāna, objektu un ēnu teātra estētika, piešķirot katrai ainai atšķirīgu formu un atmosfēru.

Režija, dramaturģija: Edgars Niklasons
Scenogrāfija: Gints Sippo
Spēlē: Laura Atelsone, Elizabete Bikovska
Mūzika: Kaspars Niklasons
Video: Evita Rusova
Horeogrāfija: Alise Putniņa

Izrāde latviešu valodā. Ilgums 1 st. 15 min.
Ieteicamais vecums: 12+

Informācija medijos
LTV "Kultūras ziņas": https://replay.lsm.lv/lv/ieraksts/ltv/127038/dievs.-daba.-darbs-teatri-joriks/LR1 "Kultūras rondo": http://lr1.lsm.lv/lv/raksts/kulturas-rondo/dievs.-daba.-darbs-uz-teatra-joriks-skatuves.a101991/
Latgales RTV: https://youtu.be/Evk6PpupqBE

PIRMIZRĀDE 2018. gada 27. martā