DIENAS NODAĻAS STUDENTS

Zudušā laikmeta drāma

“Tas notika nesen. Tas notika sen. Tā bija cita valsts. Tie bija citi laiki, lai gan cilvēki bija tie paši. Tā bija cita realitāte. Naudai nebija varas, un cilvēkiem nebija naudas. Tauta cīnījās par mieru, bet gatavojās karam. Toreiz visi bija vienlīdzīgi, bet vienlīdzīgi... savā trūkumā. Toreiz visi draudzīgi balsoja “Par”, kaut gan katrs domāja savādāk. Bet vēl tajā tālajā zemē mīlēja nevis par naudu, kuras nebija, bet par rudzupuķu krāsas acīm un uzrautu deguntiņu. Un draudzējās pašaizliedzīgi un uzticami,” šādu vīziju lugas ievadā uzbur dramaturgs Igors Gatins, kura darbs pirmiestudējumu piedzīvos Rēzeknē. Izrāde ir šajā sezonā pirmais rēzeknieša Iļjas Bočarņikova iestudējums, esot teātra “Joriks” mākslinieciskā vadītāja statusā.

Stāsta darbība norisinās 20. gadsimta 80. gados – laikā, kad sabiedrības vērtības strauji mainījās, bet valdošā sistēma netika tām līdzi. Galvenais varonis ierodas lielpilsētā, lai iekarotu pasauli, un saskaras ar dzīves pretrunām starp peļņu un morāli, godīgumu un likumu, mīlestību un aprēķinu. Viņš meklē atbildi uz jautājumu – vai laime slēpjas patiesībā?

Režisors iestudējuma veidošanā aicinājis piedalīties jauno un talantīgo scenogrāfi Marfu Gudkovu (Krievija), kā arī kuplu aktieru ansambli. Galveno varoni atveido Dailes teātra aktieris Edijs Zalaks, viņa līdzgaitniekus – gan “Jorika” latviešu trupas jaunie aktieri Laura Atelsone un Kārlis Derums, gan skatītājiem zināmie rēzeknieši – Larisa Beilo, Jekaterina Garfunkele, Kristīne Klimanova, Edvīns Klimanovs, Tatjana Suhiņina-Pecka, Aivars Pecka, Andris Ušpelis, Genādijs Voronovs. Iestudējumā piedalās arī M. Čehova Rīgas Krievu teātra aktieri Tatjana Lukašenkova, Aleksandrs Poļiščuks, Ņikita Voroņins, kā arī Jeļizaveta Jevstignejeva un Rīgas teātra cienītājiem labi pazīstamais teātra un kino aktieris un režisors Jurijs Djakonovs. Dramaturgs - Igors Gatins. 

Izrāde krievu valodā un ieteicama jauniešiem pēc 16 gadiem. 

PIRMIZRĀDE 2016.GADA 9.JANVĀRĪ