Ezis, kurš mīlēja slepeni

Pēc Daiņa Šuķa (Dainius Šukys) stāsta motīviem

Ezis Dadzis ir bezcerīgi iemīlējies gotiņā Pelenonā un dara visu, lai iepriecinātu mīļoto. Eža slepeno plānu īstenot nāk palīgā arī pārējie sētas iemītnieki – runcis Pičus, sivēns Polinēzijs un citi. Vai ežukam Dadzim izdosies iekarot Pelenonas sirdi pilnīgā slepenībā? Vai draugi patiešām palīdzēs vai tomēr izbojās eža ieceri? Un ko par to visu teiks govs ar lielajām, skumjajām acīm?

 Pēdējā laikā aizvien biežāk izskan speciālistu viedoklis, ka bērniem ir jāļauj garlaikoties, lai veicinātu iztēli un fantāziju. Izrāde sākas ar to, ka trim jauniešiem ir garlaicīgi. Viņi cenšas īsināt laiku, stāstot viens otram smieklīgus atgadījumus, līdz kāds no draugiem nāk klajā ar stāstu par ezi, kurš slepeni ir iemīlējies gotiņā. Visiem šis notikums šķiet aizraujošs un neparasts, un, tā kā nekas labāks prātā nenāk, draugi nolemj to izspēlēt, pārvērst par jautru rotaļu, izmantojot mājās sastopamas mantas un apģērbus no  mammas skapja.

 Iestudējuma režisore Paula Pļavniece uzskata, ka laikā, kad ik uz soļa bērniem tiek piedāvātas arvien jaunas izklaides, tehnoloģijas, aplikācijas, ir svarīgi mudināt bērnus un vecākus garlaikoties, proti, attīstīt radošumu, pamanot un izmantojot ikdienišķas lietas un objektus, kas atrodami mājās, skapī, plauktā, uz galda, pagalmā.  Lietuvieša ilustratora un bērnu grāmatu autora Daiņa Šuķa (Dainius Šiukis) stāsts par pārsteidzošajiem notikumiem lauku sētā “Ezītis, kurš mīlēja slepeni” ir fantāzijas pilns, un 2017.gadā iekļuvis Latvijas lasīšanas veicināšanas programmas bērnu žūrijas rekomendēto grāmatu sarakstā.

REŽIJA UN TELPA - Paula Pļavniece

LOMĀS 
Mārīte, Pelenona, Polinēzijs              Laura Atelsone
Jēkabs, Dadzis                                         Kārlis Tols
Igors, Pičus                                               Kārlis Derums

Skaņu operators                                    Indulis Balodis
Gaismu operators                                 Kristaps Kalabanovs

Izrādes ilgums: 1 stunda
Ieteicamais vecums: 4+
Izrāde latviešu valodā

Latgales RTV sižets: 
Jorikā iestudē izrādi bērniem “Ezis, kurš mīlēja slepeni”
(https://www.youtube.com/watch?v=wlnCUEKAK_s&feature=youtu.be)

Pirmizrāde 2017. gada 9. novembrī
Iestudējumu atbalsta Latvijas Valsts kultūrkapitāla fonds

Aleksandra Lebeda foto